Zamknij

24.05.2022

Portfolio

Zysk o wartości 1 184 000 zł przy inwestycjach w reklamę Facebook Ads 239 000 zł — klub biznesowy

BNB Club to społeczność biznesowa skupiająca istniejących i aspirujących przedsiębiorców z ponad 35 europejskich miast.

 

ZADANIE:

Na początku prac nad projektem Klub BNB dopiero wchodził na rynek i w związku z tym nie miał jeszcze mieszkańców i odbywających się wydarzeń. Kluczowym zadaniem na początku współpracy było zebranie maksymalnej liczby uczestników na imprezy klubowe, które odbywały się w pierwszych 10 miastach Europy. W ciągu 8 miesięcy współpracy Klub BNB objął swoim zasięgiem ponad 35 europejskich miast, gdzie rekrutowaliśmy mieszkańców, przyciągając ich poprzez ukierunkowane reklamy.

 

ROZWIĄZANIE:

Już na etapie opracowywania strategii wiedzieliśmy, jakie rodzaje wydarzeń sprawdzają się w niszy środowisk biznesowych, ponieważ BNB Club jest spółką zależną społeczności Bizon Business Club i miały podobne formaty wydarzeń.

Postanowiliśmy zacząć od formatu business lunchów, gdzie w każdym mieście, w którym działa Klub BNB, przedsiębiorcy będą mogli spotykać się na nieformalnych spotkaniach do 20-30 osób na spotkaniu i uzyskać odpowiedzi na pytania, wymienić się doświadczeniami, nawiązać nowe znajomości biznesowe i wymianę kontaktów.

Również drugim rodzajem wydarzeń, który postanowiliśmy promować, były konferencje i spotkania, które odbywały się co 2-3 miesiące i skupiały w jednym miejscu setki przedsiębiorców z całej Europy. Takie spotkania odbywały się wspólnie z rezydentami Bizon Business Club, gdzie rezydenci Klubu BNB mogli zdobywać doświadczenie i wiedzę od czołowych przedsiębiorców i prelegentów.

Opracowując komunikację, podzieliliśmy odbiorców na 3 segmenty docelowe:

  • właściciele małych i średnich przedsiębiorstw chcący zdobywać nową wiedzę i wymieniać doświadczenia z przedsiębiorcami działającymi w segmencie średnich i dużych przedsiębiorstw
  • początkujący przedsiębiorcy, którzy dopiero otworzyli swoją działalność i nadal nie mają wystarczającego doświadczenia, wiedzy i kontaktów, które mogą pomóc przyspieszyć rozwój biznesu
  • zatrudnieni pracownicy, którzy planują otworzyć własną działalność gospodarczą lub sprzedawać swoje usługi przedsiębiorstwom (np. marketerzy, specjaliści IT, księgowi)

Każdy segment odbiorców dostrzegł komunikację, która najlepiej odpowiadała jego potrzebom i oczekiwaniom społeczności biznesowej.

W kreacjach wykorzystano zarówno kreacje statyczne, jak i wideo, które najlepiej oddają atmosferę wydarzeń, oddają nastrój i wysoki poziom komunikacji uczestników każdego wydarzenia klubowego.

Uruchomiono kampanie reklamowe dla 2 typów kampanii reklamowych:

  • Generowanie leadów na potrzeby gromadzenia zgłoszeń udziału w wydarzeniach poprzez formularz kontaktowy
  • Konwersje w celu rejestracji na wydarzenia poprzez stronę docelową, która przenosi się do chatbota społeczności i pozwala wybrać miasto, dogodną datę i format wydarzenia, w którym chcesz wziąć udział.

 

REZULTATY 9 MIESIĘCY WSPÓŁPRACY:

Wydano budżet 1 184 000 zł.
Otrzymano 12 285 leadów.
Koszt 19 zł za leada.

Zysk o wartości 1 184 000 zł przy inwestycjach w reklamę Facebook Ads 239 000 zł. Sprzedawane jest członkostwo w Klubie, a także udział w konferencjach i wydarzeniach płatnych.

 

Przykłady naszych reklam:

Reklama Facebook Ads klubu biznesowego Reklama Facebook Ads klubu biznesowego Reklama Facebook Ads klubu biznesowego

0

Категория

Дата

Agencja marketingowa Kraków – iPapus