Zamknij

02.11.2021

Portfolio

Zysk o wartości 590 000 zł przy inwestycjach w reklamę Facebook Ads 16 000 zł — fabryka mebli

Targeted advertising for a furniture factory in B2B and B2C, a payback of 13.5 times with an advertising budget of $ 4000! - case iPapus Agency

Współpraca odbyła się w ramach realizacji kampanii reklamowych na Instagramie i Facebooku. Do pozyskania klientów wykorzystaliśmy 2 źródła, są to:

  • Pozyskiwanie leadów/prośby w Direct Instagram
  • Otrzymywanie zamówień ze strony internetowej

Na początku prac mieliśmy dobrze zaprojektowany profil i stronę internetową, która od dawna przyciągała klientów z reklamy Google Ads, co wskazywało na jej konwersję i umożliwiało przeprowadzenie dokładniejszej prognozy z kampanii reklamowych w sieciach społecznościowych Facebook, Instagram.

Głównym problemem kupujących był brak możliwości wizualnej oceny korzyści płynących z zakupu konkretnej sofy, stołu czy krzesła. Aby rozwiązać ten problem, zgodnie z lejkiem sprzedażowym, wymyśliliśmy lejek sprzedażowy, na jednym z etapów, którego użytkownikowi pokazano recenzję wideo modelu sofy lub stołu z profilu na Instagramie.

To właśnie rozwiązanie tych bólów wywarło największy wpływ na przyciągnięcie kupujących z odbiorców.

W kolejnym etapie przeanalizowaliśmy wszystkie źródła ruchu i zauważyliśmy, że okres na podjęcie decyzji zakupowej wynosi od 7 do 14 dni. Po opracowaniu mapy retargetu na podstawie tych informacji przygotowaliśmy ofertę z retargetem dla odbiorców wchodzących w interakcję z serwisem www, a także wgraliśmy katalog i ustawiliśmy dynamiczny retarget. Tym samym wykonując pełen zakres prac i optymalizując wyniki do dopuszczalnego minimum.

W okresie współpracy osiągnęliśmy następujące wyniki:
Ilość klientów: 482
Koszt pozyskania 1 klienta: 33 zł
Średni zysk z 1 klienta ≈ 1224 zł
Wydano na budżet reklamowy: 16000 zł
Zysk o wartości 590 000 zł przy inwestycjach w reklamę Facebook Ads 16 000 zł

4

Strona

NDA

Категория

Дата

Agencja marketingowa Kraków – iPapus