Zamknij
Image Alt

23.05.2022

Portfolio

Zysk o wartości 2 717 000 zł przy inwestycjach w reklamę Facebook Ads 341 621 zł — salon depilacji laserowej

EpilCare to największy salon depilacji laserowej w Warszawie.

 

ZADANIE:

Nasza współpraca rozpoczęła się w maju 2023 roku, kiedy salon dopiero co został otwarty i miał 0 klientów. Kluczowym zadaniem było przyciągnięcie do usług salonu klientów na terenie Warszawy.

 

ROZWIĄZANIE:

Pierwszym krokiem na etapie tworzenia strategii była analiza rynku i konkurentów. Na tym etapie ważne było dla nas zidentyfikowanie głównych konkurentów, którzy mają największe obciążenie salonów i aktywnie korzystają z płatnych narzędzi reklamowych. Wśród kluczowych czynników, na które zwrócono uwagę podczas analizy:

  • oferty reklamowe, które działają najskuteczniej,
  • najpopularniejsze pakiety usług,
  • politykę cenową czołowych konkurentów.

Ponieważ salon dopiero co został otwarty i kluczowym zadaniem była rekrutacja bazy klientów, po analizie konkurencji wybraliśmy strategię przywództwa cenowego. Stworzyliśmy kompleksy dla najpopularniejszych obszarów depilacji, które sprawdziły się u konkurencji i dały niższy koszt niż wszyscy konkurenci na rynku warszawskim.

Jako cel reklamowy obraliśmy generowanie leadów, mające na celu szybką i wygodną rezerwację terminów i usług przez użytkowników. Cel Konwersja wykorzystaliśmy także do zarejestrowania się do zabiegu poprzez stronę internetową oraz strony docelowe.

Regularnie dodawane były nowe kreacje reklamowe, co pozwoliło wyeliminować wypalenie odbiorców, a także było jedną z przewag konkurencyjnych, gdyż żadna z konkurencji nie była tak aktywnie zaangażowana w ciągłe aktualizowanie kreacji i przekazów reklamowych.

W komunikacji wykorzystaliśmy ofertę bezpośrednią – zakres usług + cena, co pozwoliło nam zoptymalizować reklamę specjalnie pod kątem grupy odbiorców, która z największym prawdopodobieństwem zainteresuje się usługą i zapisze się na zabieg.

Dzięki zastosowanej strategii reklamowej udało nam się osiągnąć średnie obłożenie salonów w ciągu 6 miesięcy na poziomie 50%, czyli więcej niż u konkurencji działającej na rynku od kilkunastu lat. W ciągu 8 miesięcy salon EpilCare stał się jednym z największych na warszawskim rynku i w tym okresie otrzymał ponad 2300 pozytywnych recenzji w Google i ponad 2500 pozytywnych recenzji na Booksy.

 

REZULTATY 10 MIESIĘCY WSPÓŁPRACY:

Wydano budżet 2 717 000 zł.
Otrzymano 8151 leadów.

2717 klientów.

Koszt 42 zł za leada.

Zysk klienta o wartości 2 717 000 zł przy inwestycjach w reklamę Facebook Ads 341 621 zł.

 

Przykłady naszych reklam:

Reklama salonu depilacji laserowej EpilCare w WarszawieReklama salonu depilacji laserowej EpilCare w Warszawie

Reklama salonu depilacji laserowej EpilCare w WarszawieReklama salonu depilacji laserowej EpilCare w Warszawie

Reklama salonu depilacji laserowej EpilCare w WarszawieReklama salonu depilacji laserowej EpilCare w Warszawie

0

Категория

Дата

Agencja marketingowa Kraków – iPapus